Opis nieruchomości
Działka na sprzedaż Wielochowo – 2 257 m² | 185 000 zł | gm. Lidzbark Warmiński
750 metrów od jeziora. Media przy granicy. WZ na 2 domy w toku.
Tutaj możesz zbudować dom, o którym myślisz od lat. Albo dwa.
Wielochowo, 2 257 m² – grunt przy wodociągu gminnym i skrzynce energetycznej, z jeziorem Wielochowskim w zasięgu dziesięciominutowego spaceru. Nie musisz wybierać między spokojem Warmii a dostępem do infrastruktury. Tu masz jedno i drugie.
Co tu kupujesz
Działka 14/23 w Wielochowie – 2 257 m² płaskiego, regularnego terenu z mediami bezpośrednio przy granicy i warunkami zabudowy na dwa budynki jednorodzinne w trakcie uzyskiwania. Od granicy działki do centrum Lidzbarka Warmińskiego jedzie się kilkanaście minut. Sklepy, szkoła, przychodnia, komunikacja – wszystko w zasięgu bez rezygnowania z ciszy.
A jezioro Wielochowskie? 750 metrów piechotą.
Najważniejsze informacje
✔ działka na sprzedaż Wielochowo, gm. Lidzbark Warmiński
✔ działka o numerze ewidencyjnym 14/23, obręb Wielochowo, gmina Lidzbark Warmiński
✔ 2 257 m² – płaski teren, regularny kształt, pełna swoboda projektowania
✔ warunki zabudowy na 2 domy w toku – najtrudniejszy etap formalny za nami
✔ prąd i woda przy granicy działki – skrzynka energetyczna i wodociąg gminny
✔ 750 m od jeziora Wielochowskiego – piechotą
✔ kilkanaście minut do centrum Lidzbarka Warmińskiego – pełna infrastruktura miejska
✔ cena 185 000 zł (81,97 zł/m²) – możliwa rozmowa przy szybkiej decyzji
✔ możliwa umowa przedwstępna z klauzulą warunkującą od uzyskania WZ
Parametry działki na sprzedaż
- Powierzchnia: 2 257 m²
- Cena: 185 000 zł (81,97 zł/m²)
- Teren: płaski, regularny kształt – niższe koszty budowy, pełna swoboda projektowania
- Prąd: skrzynka energetyczna przy granicy działki
- Woda: wodociąg gminny przy granicy działki
- Dojazd: droga szutrowa z drogi publicznej
- Odległość do jeziora: 750 m (jezioro Wielochowskie)
- Gmina: Lidzbark Warmiński | Powiat: lidzbarski | Województwo: warmińsko-mazurskie
Media gotowe – bez kosztownych niespodzianek
Skrzynka energetyczna i przyłącze wodociągu gminnego są bezpośrednio przy granicy działki. To konkretna oszczędność – doprowadzenie prądu i wody od zera to w tej okolicy koszt rzędu 30 000–60 000 zł. Tu ten problem nie istnieje.
Kupujący przejmuje działkę gotową do złożenia projektu budowlanego – bez etapu uzbrajania terenu.
Warunki zabudowy na 2 domy – aktualny status
Postępowanie o wydanie warunków zabudowy dla dwóch budynków mieszkalnych jednorodzinnych jest już w toku – wniosek złożony, procedura trwa. Najtrudniejszy etap formalny mamy za sobą. Kupujący przejmuje grunt z wykonaną robotą papierkową.
Możliwe zawarcie umowy przedwstępnej z klauzulą warunkującą finalizację transakcji od uzyskania WZ – bezpieczeństwo dla obu stron.
Dla kogo jest ta działka w Wielochowie?
Rodzina szukająca domu blisko jeziora – 2 257 m² to wystarczająco dużo, żeby zaprojektować dom dokładnie taki, jaki chcesz, z ogrodem, garażem i strefą wypoczynku. 750 metrów do jeziora Wielochowskiego. Cisza wsi, miasto za kilkanaście minut.
Osoba pracująca zdalnie – Warmia to jedna z najpiękniejszych i wciąż niedocenionych alternatyw dla Mazur. Działka z gotowymi mediami i możliwością budowy już teraz – bez lat oczekiwania na uzbrojenie terenu.
Inwestor budujący pod sprzedaż lub wynajem – WZ na 2 budynki jednorodzinne to gotowy schemat inwestycyjny. Wynajem krótkoterminowy przy jeziorze warmińskim generuje rosnące zainteresowanie. Cena 81,97 zł/m² z mediami przy granicy to rzadkość w tej lokalizacji.
Jak dojechać i co jest w pobliżu?
Wielochowo leży w gminie Lidzbark Warmiński, kilkanaście minut od centrum miasta. W pobliżu sklepy, szkoła podstawowa, przychodnia oraz połączenia komunikacyjne z Lidzbarkiem Warmińskim. Działka dostępna z drogi szutrowej.
Działki na sprzedaż w gminie Lidzbark Warmiński – dlaczego warto kupić właśnie tu?
Gmina Lidzbark Warmiński należy do coraz chętniej wybieranych lokalizacji w województwie warmińsko-mazurskim dla osób szukających działki budowlanej w spokojnej okolicy z dostępem do jezior i infrastruktury miejskiej. Ceny działek budowlanych w gminie Lidzbark Warmiński są nadal niższe niż na popularnych Mazurach – to jeden z niewielu rynków, gdzie za rozsądne pieniądze można kupić duży grunt z realną perspektywą zabudowy i dostępem do jeziora.
Wielochowo łączy to, czego szuka coraz więcej kupujących: cisza i zieleń podmiejska, jezioro w zasięgu spaceru i bliskość sklepów, szkół i komunikacji w Lidzbarku Warmińskim.
Często zadawane pytania o działkę w Wielochowie
Czy działka ma warunki zabudowy?
Postępowanie o WZ na 2 domy jednorodzinne jest w toku. Możliwa umowa przedwstępna zabezpieczająca obie strony do czasu uzyskania decyzji.
Jak daleko są media od działki?
Skrzynka energetyczna i wodociąg gminny są bezpośrednio przy granicy działki – bez konieczności doprowadzania od drogi.
Jak daleko jest jezioro Wielochowskie?
750 metrów – około 10 minut piechotą.
Czy działka 14/23 w Wielochowie może być podzielona?
Działka sprzedawana jest jako całość (2 257 m²). WZ obejmuje 2 budynki jednorodzinne – możliwy późniejszy podział geodezyjny po uzyskaniu decyzji.
Jaka jest cena za metr kwadratowy działki w Wielochowie?
185 000 zł za całość, co daje 81,97 zł/m². To cena atrakcyjna dla działki z mediami przy granicy i dostępem pieszym do jeziora w gminie Lidzbark Warmiński.
Jaki jest dojazd do działki?
Dojazd drogą szutrową z drogi publicznej.
Jeżeli szukasz działki na sprzedaż w gminie Lidzbark Warmiński, która łączy spokojną lokalizację, dostęp do jeziora i gotowe media przy granicy – zapraszam do kontaktu i umówienia prezentacji.
Krzysztof Maraszek
727 918 846
biuro@maraszek.net
Ogłoszenie dotyczy nieruchomości: działka na sprzedaż Wielochowo, gmina Lidzbark Warmiński, powiat lidzbarski, województwo warmińsko-mazurskie, 2 257 m², warunki zabudowy w toku.
Nota prawna
Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.